Close

October 23, 2016

برگزاری مسابقه ساخت چرخ و فلک با سازه ماکارانی

در روزهای پایانی سال ۹۴، با همت مدیران پروژه سیتی استار، مسابقه ساخت سازه ماکارونی برپا شد؛ مسابقه ای که هدف آن، انتخاب بهترین سازه برای چرخ و فلک مرکز خرید و سرگرمی سیتی استار بود. در این مسابقه

که با حضور گروه های مختلف از مهندسان، معماران و دانشجویان برگزارشد؛ سازه های ماکارونی به شکل چرخ و فلک نمایش داده شد و در نهایت از سه سازه برتر تجلیل شد.

سازه های ماکارونی به سازه هایی اطلاق می شود که با رشته های ماکارونی و چسب ساخته می شود.این سازه ها در مقیاس کوچکتر نسبت به سازه های واقعی، طراحی و پس از ساخت بارگذاری می شوند؛ در این میان سازه ای که بار بیشتری را تحمل می کند موفق تر خواهد بود. پل، جرثقیل برجی و قاب های ساختمانی از جمله رایج ترین سازه های ماکارونی هستند. هر ساله در اکثر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، مسابقات ساخت سازه های ماکارونی برگزار می شود که اتفاقا مشتاقان بسیاری هم دارد.

در سال های اخیر در برخی مراکز خرید مثل «دریم مال » در تایوان و «هپ فایو » در ژاپن سازه چرخ و فلک با ساختمان مرکز خرید تلفیق شده که اتفاقا بسیار از آن استقبال شده است.

با توجه به اینکه مرکز خرید و سرگرمی سیتی استار نیز  قصد تلفیق چرخ و فلک را با ساختمان پروژه دارد، سعی مان این است که با خلاقیت و نوآوری چرخ و فلک متفاوتی را در شهر مشهد به عنوان دومین کلان شهر

مذهبی دنیا داشته باشیم ؛ بنابراین مهم ترین هدف از برگزاری این مسابقه، ارتباط بیشتر با دانشگاه و بهره گیری از تفکرات و ایده های جدید و خلاقانه بوده است.

در این مسابقه ۲۵ گروه از سراسر کشور اعلام آمادگی کردند که در نهایت ۹ طرح به دست ما رسید که از بین آن ها سه طرح حائز رتبه برتر شد.